Zapytanie dot. pełnienia roli moderatora

Zapraszamy do złożenia oferty na realizację usług doradczo-eksperckich w zakresie pełnienia funkcji moderatora oraz opracowania raportu końcowego zgodnie z wymaganiami określonymi w zapytaniu ofertowym.

Ofertę należy złożyć do 06 lipca 2018 r. do godz. 15:00.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

Zapytanie dot. wykonania opinii eksperckiej

Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie opinii eksperckiej w zakresie zidentyfikowania w perspektywie 2030 kierunków technologicznych dla innowacyjnego rozwoju województwa śląskiego zgodnie z wymaganiami określonymi w zapytaniu ofertowym.

Ofertę należy złożyć do 10 lipca 2018 r. do godz. 15:00.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

Zaproszenie na spotkanie panelowe w dniu 29.06.2018 r.

W imieniu Obserwatorium – Technologie dla Ochrony Środowiska, działającego przy Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach zapraszamy na spotkanie organizowane w ramach realizowanego projektu pn. "Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania" finansowanego z Działania 1.3 „Profesjonalizacja IOB” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 29 czerwca 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00 w Głównym Instytucie Górnictwa przy placu Gwarków 1 w Katowicach (Sala górnicza).

Spotkania, realizowane w ramach projektu, mają charakter panelowy i seminaryjny. Biorą w nich udział przedstawiciele świata biznesu oraz nauki. Spotkania te mają na celu wspólne wypracowanie kierunków rozwoju dla obserwatorium Technologii dla Ochrony Środowiska w regionie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłosić wysyłając formularz zgłoszeniowy do dnia 25.06.2018 r. na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

ZIELONE ŚLĄSKIE. Inteligentna specjalizacja Województwa Śląskiego

Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Główny Instytut Górnictwa zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu panelowym pt. "ZIELONE ŚLĄSKIE. Inteligentna specjalizacja Województwa Śląskiego", które odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach XI Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2018.

Program panelu tematycznego:

12.00

Powitanie zebranych, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

12.10 – 12.25

Potencjał regionu w zielonej gospodarce - dr inż. Mariusz Kruczek /Centrum kompetencji zielonej gospodarki IATI, GIG/

12.25 – 12.40

Intensyfikacja procesu recyklingu zużytych folii rolniczych w kontekście Gospodarki o Obiegu Zamkniętym - dr inż. Joanna Lenża /GIG/

12.40 – 12.55

Zielona przyszłość miast - Urszula Szwed /Żywa architektura/

12.55 – 13.10

Przerwa kawowa

13.10 – 13.25

Recykling organiczny w kontekście zielonej gospodarki - dr inż Beata Kończak /GIG/

13.25 – 13.40

Domykanie obiegu materiałów w gospodarce poprzez innowacyjne technologie zagospodarowania siarki - Marcin Hiltawski /Prezes Zarządu Marbet Wil/

13.40 – 14.00

Panel dyskusyjny "Zielona gospodarka - śląski kierunek rozwoju"

14.00

Poczęstunek

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie Regionalnej Platformy i Obserwatorium Innowacji Województwa Śląskiego Innobservator Silesia

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych powyższymi tematami do udziału w spotkaniu. 

Zaproszenie na spotkanie panelowe

Szanowni Państwo

W imieniu Obserwatorium – Technologie dla Ochrony Środowiska, działającego przy Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach zapraszamy na spotkanie organizowane w ramach projektu pn. „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania" finansowanego w ramach Działania 1.3 „Profesjonalizacja IOB" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00 w Głównym Instytucie Górnictwa przy Placu Gwarków 1 w Katowicach (Sala górnicza).

W spotkaniu realizowanym w ramach projektu wezmą udział przedstawiciele świata biznesu oraz nauki. Spotkanie będzie miało charakter panelowy i seminaryjny, a jego celem jest wspólne wypracowanie kierunków rozwoju w obszarze Technologii dla Ochrony Środowiska w województwie śląskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłosić wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia: 16 maja 2018 r.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

W załączeniu agenda spotkania oraz formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowych informacji na temat spotkania udzielą Państwu:

Karolina Jąderko, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. +48 32 259 22 96

Małgorzata Deska, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. +48 32 259 24 72

Serdecznie zapraszamy

Obserwatorium Technologie dla Ochrony Środowiska na Śląskim Forum Innowacji 2017

W dniu 22.06.2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się Śląskie Forum Innowacji 2017: Inteligentne specjalizacje - nowe wyzwania. Konferencja zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach X. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017.

Obserwatorium Technologie dla Ochrony Środowiska, którego koordynatorem jest Główny Instytut Górnictwa reprezentowali: dr inż. Jan Bondaruk - Zastępca Naczelnego Dyrektora ds. Inżynierii Środowiska oraz dr inż. Mariusz Kruczek, którzy poza działalnością Obserwatorium przedstawili opracowany przez Zespół GIG na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego model procesu przedsiębiorczego odkrywania oraz pierwsze wyniki jego wdrożenia. Prezentacje:

-          Proces przedsiębiorczego odkrywania w kontekście innowacyjnego rozwoju województwa śląskiego do roku 2020

-          Zielona gospodarka jako obszar przewag województwa śląskiego

Podkategorie